SENFLY T47 Starteri i Mjetit Premium me Ngritje të Baterisë, 1000 A, 12 V, Portativ, për Motorë Benzini dhe Diesel deri në 6,0 L.
- PËRSHKRIMI
- Specifikimet
- Zbatime
- Përparësitë
- Pyetje të shpeshta
- Produktet e rekomanduara
PËRSHKRIMI
SENFLY T47 është një starter i shkurtër litiumi 1000A, 12V, i përshtatur për mjetet që shumica e familjeve vërtet drejtojnë — sedanë, kros-ovërat dhe SUV-të me motorë benzinë deri në 6,0 L ose me motorë diesel deri në 3,5 L. Ai ofron deri në 28 nisje të shkurtër për çdo ngarkim, ngarkohet në 3 orë përmes USB-C dhe është bërë modeli i preferuar në më shumë se 30 vende eksportuese. Për importuesit, ai është SKU kryesore me rrezik të ulët në çdo gamë starterësh të shkurtër.
Pse është 1000A pika e përsosur?
Nëse është shumë i vogël, një starter i shkurtër dështon pikërisht kur është më e rëndësishmja. Nëse është shumë i madh, konsumatorët paguajnë për amperë që nuk i përdorin kurrë. Rezerva maksimale prej 1000A mbulon motorët me benzinë deri në 6,0 L dhe motorët diesel deri në 3,5 L — qendra e parkut global të mjetave të udhëtimit — me një çmim dhe peshë që janë të arsyeshme për përdorim të përditshëm. Kjo është arsyeja pse T47 shitet në më shumë se 30 vende.
Gjashtë kapacitete, një dizajn i besuar
Çdo treg ka një tavan të ndryshëm çmimi. Platforma T47 ofron gjashtë opsione baterish — 29,6, 37, 44,4, 59,2, 74 dhe 88,8 Wh — në të njëjtën shtëpi të provuar me të njëjtat klisha inteligjente 10-në-1 me patentë. Ndërtoni gamën tuaj rreth një baze certifikimi të vetme dhe një zinxhir furnizimi të vetëm.
Gati për përdorim të përditshëm
Bateria 12000 mAh (44.4W )funksionon edhe si bankë energjie QC18W me dy dalje USB; drita LED me intensitet 100 lumenë kryen funksionet e llambës, sinjalit SOS dhe stroboskopit. Një mbulesë rezistente ndaj zjarrit klasë 94-V0 dhe qeliza të nivelit më të lartë ruajnë normat e sigurisë të larta dhe shkallën e kthimeve të ulëta.






Specifikimet
| Modeli | T47 |
| KUREN E NISJES | c |
| Rrymë maksimale | 1000 A |
| Kapaciteti | 12000 mAh / 44,4 Wh (bateri litium-ion me shkarkim të lartë) |
| Dritë Led | Dritë / SOS / Strob |
| Klemë për kabllon e nisjes | Klemat Ultra Intelligjente me patentë (pa shpërthime / polaritet i kundërt etj., 10 në 1) |
| DALJA #1 | USB-A: 5 V / 2,1 A | 5 V / 3 A | 9 V / 2 A | 12 V / 1,5 A |
| DALJA #2 | USB-A: 5 V / 2,1 A |
| DALJA #3 | / |
| Hyrje | USB-C QC18W (Ngarkimi i plotë në 3 orë) |
| Kompresor Larg | / |
| Temperatura e Veprimtarisë | -20°C deri në 60°C (-4°F deri në 140°F) |
| Materialin e kasës | korpus me rezistencë të lartë ndaj zjarrit, klasa 94-V0 |
| Dimensioni | 186,9*86,6*39,1 mm |
| OPCIONE PËR PERSONALIZIM | 29,6 Wh | 37 Wh | 44,4 Wh | 59,2 Wh | 74 Wh | 88,8 Wh |
Zbatime
● Sedane dhe kros-over familjare — përshtatja standarde për motorë me kapacitet deri në 6,0 L.
● Pronarët e SUV-ve — nisje të sigurta për SUV-të me madhësi mesatare pa çmimet e larta të modeleve kryesore.
● Shtëpitë me shumë automjete — 28 nisje për çdo ngarkim mbulon të gjitha mjetele e shtëpisë.
● Komutimet dimërore — nisje e besueshme nga −20 °C deri në 60 °C.
● Shoferët e shërbimeve të udhëtimeve me aplikacion dhe taksi — besueshmëri ditore me ngarkime të shpejta përmes USB-C.
● SKU kryesore për tregtinë — gjashtë nivele kapaciteti për çdo pikë çmimi në raft.
Përparësitë
1. Pika e 1000 A: mbulon motorë me benzinë deri në 6,0 L dhe me djegie të vlerësuar deri në 3,5 L — shumica e makinave të udhëtarëve në rrugë.
2. E provuar në treg në mbi 30 vende; SKU-ja kryesore me rrezik të ulët për importuesit e rinj.
3. Gjashtë kapacitete baterishë në një platformë (29,6–88,8 Wh) për mbulim të plotë të gamës së çmimeve.
4. Klampe inteligjente me patentë 10-në-1; nisje me dy hapa me alarmin automatik të gabimeve.
5. Rikarikim me USB-C QC18W në 3 orë; dy dalje USB për pajisje.
6. Shkëlqim rezistent ndaj zjarrit 94-V0; qeliza të klasës së parë për dalje më të fuqishme dhe siguri më të lartë.
7. Trup i hollë me dimensione 186,9×86,6×39,1 mm — përshtatet lehtësisht në kutinë e dorezës.
Pyetje të shpeshta
Pyetje: Cilat motorë mund të nxisë një nxitës me 1000 A?
Përgjigje: T47 është i vlerësuar për motorë me benzinë deri në 6,0 L dhe me djegie deri në 3,5 L — që mbulon shumicën e makinave të udhëtarëve, të krosoveve dhe SUV-kut me madhësi mesatare. Për makinat me motor 8,0 L ose përdorim të shpeshtë të rëndë, konsideroni modeletona tona me 1600 A.
Pyetje: A është T47 një SKU e mirë fillestare për një importues të ri?
Përgjigje: Është pikënisja jonë më e zakonshme: e provuar në mbi 30 vende, gjashtë opsione kapaciteti për fleksibilitet çmimi dhe një zinxhir furnizimi i pjekur që suporton edhe porositë e provës edhe zgjerimin e prodhimit.
Pyetje: Sa nisje marrim për çdo ngarkim?
A: Deri në 28 në kushte tipike, varësisht nga gjendja e mjetit, madhësia e motorit dhe temperatura. Ngarkimi i plotë zgjat rreth 3 orë përmes USB-C.
Q: Cili është ndryshimi midis T47 dhe T46?
A: Klasa e njëjtë 1000A dhe performanca kryesore; ato ndryshojnë në dizajnin industrial dhe në gamën e mundësive të kapacitetit (T47 ofron deri në 88,8Wh). Shumë blerës i mbajnë të dyja për të shërbyer estetikën e ndryshme të kanaleve — pyetni ne për një ofertë krahasuese.
1. Si mund të përcaktoj specifikimet e produktit që kam nevojë?
Së pari, konfirmoni vëllimin e motorit të mjeteve tuaja ose të grupit kryesor të klientëve tuaj. Për përgjithësi, mjete me vëllim më të madh kërkojnë rrymë nisjese më të madhe, kurse kapaciteti i baterisë është në korrelacion pozitiv me rrymën nisjese. Gjithashtu, kini parasysh se bateritë litiumi zvogëlojnë aktivitetin e tyre në ambiente të ftohta; prandaj, në rajonet e ftohta, edhe për mjete me vëllim të vogël, është më mirë të përdoret një burim energjie nisjese me kapacitet më të madh.
2. Pse disa prodhues ofrojnë kapacitete baterish dhe rryma nisjese shumë më të mëdha për të njëjtën madhësi të produktit?
Duhet të dini se teknologjia aktuale globale e baterive vazhdon të përqendrohet në dendësinë e energjisë në lidhje me vëllimin dhe peshën e baterisë. Nëse produkti që merrni ka një rrymë kulmi ose kapacitet abnormale të lartë, kini kujdes se mund të jetë i rremë. Ne jemi të angazhuar për t’ju ofruar klientëve tanë produkte autentike dhe me cilësi të lartë; kjo është kufiri ynë minimal.
3. Çfarë lloji politike pas-shitje ofrojmë?
Ne ofrojmë dy politika të ndryshme pas-shitje për të plotësuar nevojat tuaja: 1. Ne ofrojmë një përqindje të caktuar shtesë produkte me çdo porosi për t’i zëvendësuar produktet e klientëve tuaj; 2. Ne ofrojmë një garanci pas-shitje 1–2 vjeçare. Gjatë këtij periudhe, ju duhet të mbledhni produktet e dëmtuara dhe t’i kthejni fabrikës për vlerësim nga teknikët tanë. Nëse dëmtimi nuk është shkaktuar nga gabime njerëzore, ne do t’i rinisim produktet me porosinë tuaj të ardhshme.
4. Çfarë mund të personalizoj për produktet?
Ne ofrojmë shërbime të pasur dhe të fleksibëlta personalizimi. Për versionet standarde të produkteve, ju mund të zgjidhni kapacitetin e baterisë, ngjyrën e produktit, shtypjen e logotipit, paketimin e jashtëm të personalizuar, specifikimet e klishave të kabllot, etiketat e specifikimeve të produktit të personalizuara dhe udhëzimet për përdorim. Nëse keni nevojë për një produkt më konkurrues, ju mund të zgjidhni shërbimin e plotë ODM. Ne ofrojmë dizajnim falas të pamjes dhe modelim 3D. Ju duhet të paguani vetëm një tarifë shtesë për stampon (mold) për të pasur produktin tuaj të personalizuar me stampon.
5. Cilat sertifikata mbështeten nga produktet tona?
Produktet tona mund të mbështesin gati çdo sertifikatë që ju nevojitet, si p.sh.: CE, FCC, 3C, UKCA, UL, PSE, BIS, RoHS, UN38.3, MSDS, TÜV, etj.